Vlastné solárne štúdio - ako začať?

Čoraz viac milovníkov solárneho opaľovania dáva prednosť zdravému, prirodzenému a dlhodobému opáleniu. Moderné trendy solárneho opaľovania sa zameriavajú predovšetkým na ochranu pokožky, preto by malo byť NO.1 vašeho solárneho štúdia kvalitné solárium, ktoré splní požiadavky zákazníkov na bezpečné opaľovanie. Chcete vlastniť solárne štúdio? Viete čo všetko obnáša starostlivosť o solárium?

Prevádzka solária je zaradená do kategórie zariadení starostlivosti o ľudské telo, preto musí tento druh podnikania spĺňať a dodržiavať, okrem iného, aj stanovené predpisy a normy EÚ. Na to, aby ste sa udržali na trhu, musíte poskytovať prvotriednu kvalitu a dobré služby, tak, aby sa zákazníci k vám opäť radi vracali. Spoločnosť Ergoline je číslom 1. na trhu so soláriami. Sme výhradným dovozcom nemeckých solárií ErgolineSpoločnosť GPJ je zároveň, Akreditovanou inštitúciou v rámci systému overovania kvalifikácií, kde môžete získať Osvedčenie o profesijnej kvalifikácii: Pracovník obsluhujúci solárium, a tým odbornú spôsobilosť na výkon pracovných činností pre spomenutú profesijnú kvalifikáciu podľa kvalifikačných a hodnotiacich štandardov definovaných v Národnej sústave kvalifikácií podľa § 21 zákona č. 568/2009 Z. z. o celoživotnom vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Absolvovanie skúšky na overenie kvalifikácie je vašou dobrou voľbou v prípade, že chcete vlastniť solárium. Pre bezpečné prevádzkovanie solárneho štúdia zabezpečujeme komplexné služby týkajúce sa solárnych zariadení a sme odborne spôsobilí aj na vykonávanie meraní erytemálnej účinnej intenzity ožiarenia v soláriách podľa normy.

Podnikanie so soláriom - od nápadu po realizáciu?

Otvoriť ďalší podnik v tvojom meste nie je problém. Problém však môže nastať v originalite, jedinečnosti, podnikateľskom nápade a samozrejme v konkurencii na trhu. Vždy hľadajte odpoveď na tú najzákladnejšiu otázku: Prečo by mali ľudia chodiť do vášho solárneho štúdia? Veľmi dôležitým krokom je zostaviť si podnikateľský plán a stratégiu, ktorá vám ukáže čo všetko je potrebné vybaviť, získať a koľko investícií je nutné vložiť do vášho sna.

Legálne požiadavky pre otvorenie solárneho štúdia

Medzi prvé návštevy, ktoré vás neminú patrí príslušný RÚVZ vo vašom meste, kde musíte oznámiť, že plánujete otvoriť solárne štúdio. Na úrade vám poskytnú všetky potrebné informácie a povedia vám požiadavky, ktoré musíte spĺňať. Ak ešte nevlastníte živnostenský list alebo nemáte založenú firmu, urobte tak. Pri tomto podnikaní je to nutnosť. Počiatočný úspech podnikania so soláriom závisí od dvoch vecídobre zvoleného priestoru a modelu solária. Následne je dôležitá propagácia a celková starostlivosť o zákazníkov, pretože oni sú tí ktorí vás odporúčajú. 

Vzhľadom na novú zmenu smerníc EÚ práca s UV žiarením spadá pod kategórie pre ktoré je potrebné vlastniť akreditované osvedčenie v odbore solárnych štúdií. Táto kvalifikácia je potrebná nielen na prevádzkovanie, ale aj obsluhovanie solárneho štúdia. Vy i vaši budúci zamestnanci budú musieť absolvovať štúdium a získať Osvedčenie o profesijnej kvalifikácii: Pracovník obsluhujúci solárium, ktoré vám naša spoločnosť Ergoline Slovensko dokáže zabezpečiť. Ako jediný na Slovensku sme sa stali Akreditovanou inštitúciou na overovanie vzdelávacích výstupov a získanie profesijnej kvalifikácie pracovníkov solárnych štúdií. 

Správny výber priestoru solárneho štúdia

Ak máte k dispozícii technické požiadavky zo strany solária a požiadavky RÚVZ na zriadenie, môžete začať s výberom vhodného priestoru. Prvá najčastejšia chyba, ktorej sa dopúšťajú majitelia solárií, je nesprávna poloha prevádzky. Preto si exteriér svojho priestoru dôkladne obzrite. Veľkým plusom je vysoká koncentrácia pohybu ľudí, vďaka čomu je väčšia šanca prilákať nových potenciálnych zákazníkov.

Váš priestor musíte starostlivo pripraviť, podľa vami vybraných typov solárií. Myslite na veľkosť priestorov, tu rozhodne odporúčame konzultáciu s dodávateľom solária – na požiadavky požadovaného elektrického príkonu ale aj odvetrania zariadenia, aby sa vaše nové solárium zbytočne neprehrievalo v príliš malých alebo nedostatočne odvetrávaných priestoroch. Preto je vhodné ešte pred zvolením priestoru, pozvať si na konzultáciu odborné firmy z daných oblastí

Váš priestor musí zároveň zákazníkov očariť na prvý pohľad, preto by ste mali vybavenie a doplnky vybrať tak, aby sa cítili ako doma. Ak chcete ponúkať kompletnú starostlivosť o telo nielen počas opaľovania ale aj medzi opaľovaním, doprajte vašim zákazníkom komplexnú starostlivosť, aj pomocou vhodne zvolenej značky solárnej kozmetiky, ktorú si budú môcť kúpiť vo vašom soláriu. Doprajte im kvalitu, ktorú ocenia. 

Výber kvalitného solária do vašej prevádzky, je kľúčom k úspechu!

Chcete aby vaše solárium bolo bezpečné a zdraviu nezávadné. Dbajte na to aby ste vybrali kvalitný a certifikovaný typ solárií, na trhu ich je totiž množstvo. Soláriá poznáme vertikálne a horizontálne. Špičkou na trhu sú soláriá Ergoline, ktoré sa pýšia inovatívnymi UV technológiami, moderným dizajnom i komfortným nastavením a zároveň patria medzi najviac vyhľadávané medzi majiteľmi solárií. Ak zrovna nemáte dostatok finančných prostriedkov na kúpu kvalitného solária, nemusíte sa báť. Spoločnosť Ergoline vám ponúka soláriá na splátky. Týmto spôsobom si môžete zakúpiť akýkoľvek typ solária a výšku splátok si nastaviť podľa vašich finančných možností. Prehľad ponuky solárií Ergoline.

Nakoľko je solárium technické zariadenie, pri ktorom je dôležitá bezpečnosť UV žiarenia, musíte mať k dispozícií autorizované servisné stredisko. Ak sa rozhodnete pre soláriá Ergoline, získate nielen kvalitné soláriá ale sa postaráme aj o ich servis. Súčasťou našich servisných služieb je pravidelná revízia, opravy solárií, dodanie a výmena UV trubíc i meranie erytemálnej intenzity toku UV žiarenia

Uvažujete nad kúpou repasovaných solárií zo zahraničia? Na čo dať pozor?

Tak ako všetky produkty, ktoré vyzerajú lákavo a sú cenovo dostupné nemusia byť aj kvalitné. To isté sa týka aj výberu solárií. Kúpou solária zo zahraničia podpisujete isté riziko. Častokrát sa stane, že si majiteľ soláriá, ktoré kúpil v zahraničí pýta od nás potrebné dokumenty, ako sú chýbajúci návod alebo technické doklady. Pri kúpe solária zo zahraničia vám nik nepovie, že solárium môže mať skryté vady, ktoré sú neopraviteľné, prípadne potrebujete náhradné diely, ktoré sa už nevyrábajú, alebo treba vymeniť na soláriu akrylovú dosku, ktorej výmena môže byť finančne náročnejšia, ako celé solárium, ktoré tak “výhodne” kúpite v zahraničí. Preto by ste sa pri výbere solárií mali poradiť s certifikovanými pracovníkmi. 

Ako osloviť potenciálnych zákazníkov na návštevu vášho solária.

Už vlastníte priestor, máte dokonalé vybavenie no stále nemáte dostatok zákazníkov? Podnikáme v dobe, kde reklama a kvalitné odporúčania, sú dôležitou súčasťou toho, aby si  zákazníci vyhľadali práve Vás a poctili prvou návštevou. Ako podnikateľ chcete určite osloviť čo najviac potencionálnych zákazníkov. 

Tipov na úspešné podnikanie exsituje nespočetne mnoho. Dôležité je aby ste verili svojmu snu. Všeobecne je známe, že solárium alebo kozmetické salóny patria medzi veľmi krásne a výnosné podnikanie. Trh ešte ani zďaleka nie je taký nasýtený ako si mnohí myslia, no treba byť lepší ako konkurencia.

Výhodou podnikania so soláriami Ergoline je tiež zázemie podpory, a rád ako komunikovať smerom na zákazníkov, výberu a komunikácie kvalitnej kozmetiky, ako zákazníkov ubezpečiť, že návštevou u vás sú na správnom mieste pre svoju dokonalú pokožku.

Potrebujete poradiť ohľadom správneho výberu solária? Chcete získať potrebnú kvalifikáciu alebo vás zaujíma ako sme sa stali jednotkou na trhu? Neváhajte nás kontaktovať, naši zaškolení pracovníci vám ochotne pomôžu a poradia. 

Doprajte si kvalitu, ktorú oceníte

error:

MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY ?

máte záujem o solárium ?