Rady, tipy, skúsenosti a časté otázky o opaľovaní v soláriu

Nie, pred použitím solária sa nemusíte natierať opaľovacím krémom. UV žiarenie v soláriách je dávkované a presne definované, nie je potrebná žiadna ochrana proti slnku. V profesionálnom solárnom štúdiu vám poradia ako správne využívať solárium podľa typu vašej pokožky. Do solárií je zároveň určená špeciálna solárna kozmetika.

Nie, nemali by ste to robiť. Pretože, ak prekročíte svoju dennú dávku UV žiarenia, hrozí vám úpal. Aj medzi dvoma návštevami solária by malo byť 48 hodín. V solárnom štúdiu vám odporučia individuálny plán opaľovania, prispôsobený vášmu typu pokožky. Počas celého roka sa odporúča maximálne 50 slnečných kúpeľov.

Solárne žiarenie obsahuje UV žiarenie, ktoré môže poškodiť vašu sietnicu. V soláriu by ste preto mali mať zatvorené oči a nosiť okuliare s UV ochranou.

Chodiť do solária počas tehotenstva v zásade nie je problém, pretože UV lúče prenikajú len do vrchnej vrstvy kože. Ak dobre znášate prirodzené slnko a teplo a nemáte problémy s krvným obehom, teoreticky môžete ísť do solária, rozhodne by ste sa však mali vyhýbať príliš dlhému opaľovaniu. Najlepšie je to však vopred prediskutovať so svojím lekárom.

Nie, jazvu by ste mali chrániť pred slnečným žiarením aspoň tri mesiace oblečením alebo opaľovacím krémom nepriepustným pre UV žiarenie. UV lúče môžu viesť k posunu pigmentu v oblasti rany, čo spôsobí, že zjazvená koža natrvalo zosvetlí alebo stmavne. Ak máte pochybnosti, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Ak je tetovanie čerstvé, UV žiareniu by ste ho rozhodne nemali vystavovať. Opaľovanie v soláriu je vhodné aj pre ľudí, ktorí majú tetovanie avšak je veľmi dôležité si toto miesto chrániť, rovnako ako keď sa opaľujete na slnku. Používajte kvalitnú solárnu kozmetiku. V našom solárnom štúdium Ergoline Bratislava máme pre našich zákazníkov v ponuke solárnu kozmetiku, určenú špeciálne na tetovanie.

Kým užívate fotosenzibilizačné lieky (napr. antibiotiká, neuroleptiká, diuretiká, hypoglykemiká, nesteroidné antireumatiká ), mali by ste sa vyhýbať soláriu, ale tiež prirodzenému slnku. Môže totiž dôjsť ku vzájomnej interakcii slnečných lúčov a účinnej látky v liekoch, ktoré majú nepríjemné zdravotné následky. V prípade pochybností sa poraďte so svojím lekárom.

Ak máte extrémne citlivý typ pleti a ľahko sa spálite na prirodzenom slnku, mali by ste sa vyhnúť aj návšteve solária. To isté platí, ak sa vám veľmi rýchlo objavia pehy alebo máte veľa kožných fľakov.

Ak máte pochybnosti, porozprávajte sa so svojím dermatológom a určite si nechajte poradiť.

Ak máte alebo ste mali vy, alebo vaši rodinní príslušníci rakovinu kože, alebo je vo všeobecnosti vaša pokožka náchylná ku vzniku rakoviny, neodporúčame používať solárium.

Ak máte aktuálne spálenie od slnka, mali by ste sa vyhnúť používaniu solária. Návšteva solária je povolená len od 18 rokov – bez ohľadu na to, či na to zákonný zástupca dal súhlas alebo nie.

Áno, pri opaľovaní v soláriu by ste sa mali vyhýbať mejkapu, parfumom a iným kozmetickým prípravkom. Kombinácia ultrafialového svetla a kozmetiky môže v niektorých prípadoch spôsobiť reakciu vašej pokožky.

Je to preto, že niektoré oblasti kože majú viac buniek produkujúcich pigment ako iné. Napríklad vnútorné strany rúk a nôh sa opália pomalšie, zatiaľ čo vonkajšie sa zafarbia rýchlejšie. Aj tvár sa opaľuje pomerne pomaly, pretože má prirodzene hrubšiu rohovinovú vrstvu, ktorá chráni pred UV-B. Pehy a pigmentové škvrny majú naopak obzvlášť veľké množstvo opaľovacích pigmentov a preto veľmi rýchlo stmavnú.

Tento zápach spôsobujú baktérie na povrchu našej pokožky, ktoré reagujú na intenzívne vystavenie UV žiareniu. UV žiarenie štiepi určité časti pokožky, ako sú mastné kyseliny a maz. Najmodernejšie hybridné solária kombinujú UV žiarenie a červené svetlo Beauty Light, opaľujú hlbšie do pokožky a stimulujú produkciu kyslíka v pokožke. Vďaka tomu je tento zápach v hybridných soláriách znížený až o 90%.

Samozrejme, nemôžeme vrátiť hodiny, ale pomocou špeciálneho svetla, takzvaného Beauty Light, môžete zlepšiť vzhľad svojej pleti. Beauty Light je špeciálne červené svetlo, ktoré zvyšuje vlastnú produkciu kolagénu hlboko vo vašej pokožke a redukuje vrásky. Vysokú účinnosť Beauty Light potvrdili nielen tisíce užívateľov, ale aj výskumný projekt na Univerzite v Ulme a štúdia testovacieho subjektu vedená lekárom.

Osvedčený účinok červeného Beauty Light: hromadenie kolagénu v koži, zlepšený vzhľad pokožky, príjemný pocit na pokožke, hladšia pokožka, menej vrások.

V moderných soláriách Beauty Light znižuje nežiaduce vedľajšie účinky opaľovania. Kombinácia červeného skrášľujúceho svetla a opaľovacieho UV svetla sa nazýva „hybridné svetlo“, pretože sa spájajú výhody dvoch rôznych svetelných oblastí. Pokožka je po opaľovaní obzvlášť jemná a dodatočným Beauty Light sa redukuje typické napätie pokožky po opaľovaní. A samozrejme sa môžete tešiť na obzvlášť svieže a prirodzené opálenie. V našom solárnom štúdiu Ergoline Bratislava nájdete špičkové solária Ergoline s Beauty Light, príďte sa o účinku červeného svetla Beauty Light presvedčiť sami.

Maximálna intenzita solárií je odmedzená zákonom. Max.eryth.intenzita UV žiarenia je 0.3 W/m2. Zjednodušene povedané: 15 minút v modernom a kvalitnom soláriu = 25. minútam na letnom slnku v meste Hamburg. Solárium používajte vždy tak, ako je odporúčané pre váš typ pokožky. Prečítajte si viac o tom, koľko slnka potrebujeme.

Naša pokožka sa neustále obnovuje a zbavuje sa vrchných kožných buniek. Správnou starostlivosťou si môžete zabezpečiť, že vaše opálenie vydrží dlhšie. Máme na to niekoľko užitočných rád:

Horúci kúpeľ vymeňte za vlažnú sprchu. Pre jemnú starostlivosť je najlepšie používať sprchové mlieka s neutrálnym pH, vyhýbajte sa peelingu, agresívnym umývacím prípravkom a všetkému, čo vedie k olupovaniu povrchovej vrstvičky kože. Doprajte svojej pokožke dostatočnú vlhkosť, používajte hydratačné mlieka a krémy – bezprostredne po opaľovaní alebo následnej sprche. Podporte rovnováhu vlhkosti pokožky aj zvnútra a pite dostatok tekutín bez cukru – aspoň 1,5 litra denne. Konzumujte potraviny bohaté na betakarotén, vitamín E a tyrozín. Aj návšteva solária vám pomôže udržať si krásne dovolenkové opálenie čo najdlhšie.

Mnohé moderné soláriá majú technológiu známu ako Hybrid Performance alebo Hybrid Light. „Hybridný“ znamená, že sa navzájom kombinujú dve rôzne technológie. Hybridné soláriá kombinujú dve rôzne svetelné spektrá. UV svetlo (UVA a UVB) je doplnené o červené Beauty Light. UV svetlo vytvára prirodzené opálenie pri opaľovaní a má ďalšie bio-pozitívne účinky, ako napríklad tvorbu vitamínu D. Červené Beauty Light vyživuje a ošetruje pokožku pri opaľovaní. V kombinácii s UV svetlom zaisťuje Beauty Light mimoriadne príjemný pocit na pokožke. Typické napätie pokožky po opaľovaní sa znižuje a pokožka je obzvlášť jemná. Keďže červené svetlo okrem iného stimuluje tvorbu kyslíka v pokožke, solária s hybridnou technológiou poskytujú obzvlášť krásne, svieže a prirodzené opálenie – bez vyššej dávky UV žiarenia.

Pre viac rád a tipov o opalovaní sledujte náš instagramový kanál

Solárne štúdio Ergoline Bratislava instagram
Solárne štúdio Ergoline Bratislava instagram
error:

MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY ?

máte záujem o solárium ?