Výmena UV trubíc v soláriu - ako si vybrať nové?

Nedávne výsledky výskumov realizovaných poprednými odborníkmi z oblasti dermatológie vyvrátili mýtus o tom,  že opaľovanie v soláriu je škodlivé.  Práve naopak. Zatiaľ čo sa intenzita prirodzeného slnečného  žiarenia počas dňa prudko mení, množstvo žiarenia v soláriu je možné  regulovať. V roku 2007 vydala Európska Únia nové predpisy, ktoré limitujú hustotu ožarovania v soláriách na 0,3W/m2, vďaka čomu je opaľovanie  v soláriách šetrné a bezpečné.

Kvalita opálenia v soláriu závisí predovšetkým od výkonu UV trubíc a ich životnosti. Lacné UV trubice od neoverených dodávateľov zaujmú síce nízkou cenou, avšak veľmi skoro strácajú opaľovaciu schopnosť a následne už len svietia. To si vyžaduje častejšie výmeny UV trubíc, čo vás v konečnom dôsledku bude stať viac peňazí. Oplatí sa preto staviť na rokmi overenú kvalitu, ktorú oceníte vy aj vaši zákazníci.

Ergoline Flair 200 tunel

Nechajte si poradiť

Ak neviete, aké trubice do solária sú vhodné pre vašu značku a model solária, nekupujte mačku vo vreci, ale radšej si nechajte odborne poradiť.  My vám vďaka konfigurátoru UV trubíc vieme nájsť také, ktoré sú pre vaše solárium najvhodnejšie. Následne vám vypracujeme cenovú ponuku a náš servisný technik zabezpečí odbornú montáž UV trubíc. S použitými trubicami si starosti robiť nemusíte. Postaráme sa o  profesionálnu recykláciu UV trubíc. 

Každá výmena trubíc v soláriu si vyžaduje následné meranie erytemalnej intenzity toku UV žiarenia, ktoré potvrdí, že vaše solárium neprekračuje povolenú normu žiarenia. My vám takéto meranie vieme zabezpečiť, pretože naša spoločnosť má ako jediná na Slovensku akreditované pracovisko pre jeho výkon. Po zrealizovaní merania erytemálnej intenzity toku UV žiarenia vám vystavíme protokol.

Na výkone záleží

Ako sme už spomenuli, každé trubice do solária majú rozdielny výkon. Trubice používané v soláriách majú štandardne od 80 W do 180 W, či je konkrétny typ UV trubíc vhodný pre vaše solárium závisí od toho, aké hodnoty stanovuje výrobca solária. Aby  bolo používanie solária  bezpečné, treba tieto údaje pri výmene trubíc zohľadniť. 

Všetky trubice do solária z našej ponuky spĺňajú nariadenia EÚ a normu STN EN 60335-2-27, čo znamená, že intenzita UVB žiarenia v nich nepresahuje erytemálnu hodnotu 0,3 W/m2Keďže UVB žiarenie je zodpovedné za sčervenanie pokožky a vznik melanómu, jeho obmedzením sa opaľovanie v soláriu stalo šetrnejšie a zdravšie .

Samostatnou kapitolou opaľovania je tvár. V tvárovej časti solária sú umiestnené samostatné vysokotlakové výbojky, ktoré je možné vypnúť, ak si zákazník neželá príliš výrazné opálenie tváre. 

V závislosti od konkrétneho modelu solária je možné použiť výbojky s výkonom 400-500 W.

Trubice do solária sa okrem výkonu líšia rozdielnou životnosťou. Tá je stanovená výrobcom. Pohybuje sa v rozmedzí od 500 – 1000 prevádzkových hodín. Platí, že čím dlhšiu životnosť UV trubice majú, tým menej často ich treba vymieňať. V praxi to znamená, že ak vsadíte na kvalitu, ušetríte.

Spoločnosť Ergoline ponúka certifikované kvalitné a výkonné UV trubice do solárií ako aj komplexné služby spojené s výmenou trubíc. Poskytujeme:

  • odborné poradenstvo pri výbere trubíc
  • predaj UV trubíc pre hybridné, horizontálne aj vertikálne soláriá
  • predaj vysokotlakových výbojok, štartérov a špagetiek
  • výmenu UV trubíc 
  • odbornú recykláciu použitých UV trubíc
  • erytemálne meranie toku UV žiarenia

Doprajte svojim zákazníkom kvalitu, ktorú ocenia. 

error:

MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY ?

máte záujem o solárium ?