Starostlivosť o pokožku

Horúce dni nás počas leta často lákajú sa opaľovať a dopriať tak svojej pokožke zdravé slnečné lúče, dôležité pre tvorbu vitamínu D v našom tele. Letné horúčavy však znamenajú aj vyššie nároky na udržanie pokožky celého tela dostatočne vyživovanej a hydratovanej. Ak sa aj vy radi opaľujete, či už na priamom slnku alebo v soláriu, nemali by ste zabudnúť na to, že okrem použitia vhodných krémov na opaľovanie je dôležitá aj starostlivosť o pokožku po opaľovaní. Používať preto vhodné hydratačné krémy po opaľovaní je nevyhnutné.

starostlivost o pokozku

Ako si udržať opálenie aj zdravú pokožku čo najdlhšie?

Aby bola vaša pokožka dostatočne vyživovaná a zároveň hydratovaná nielen pri opaľovaní, ale aj dlho po ňom, je potrebné jej zabezpečiť prísun všetkých potrebných látok. Aj keď sú už krémy na opaľovanie pre väčšinu samozrejmosťou, mnohí zabúdame na to, že aj po opaľovaní je potrebné doplniť výživné látky svojej pokožke, aby sme zabránili jej vysušeniu a zvláčnili ju. Práve na to sú určené hydratačné krémy po opaľovaní.

Vhodne vybraný hydratačný krém po opaľovaní by mal obsahovať najmä prírodné účinné látky, ktoré zlepšia pružnosť pokožky, rehydratujú ju a zároveň podporujú aj tvorbu melanínu. Vďaka nim si pokožka oveľa dlhšie udrží opálenie a zároveň ostane zdravá. Najvhodnejšie je používať hydratačné telové mlieko denne, aby ste zabezpečili dostatočnú výživu svojej pokožky pravidelne.

Ak sa opaľujete často, zdravá pokožka by mala byť pre vás prioritou. Opálená pokožka si totiž vyžaduje oveľa viac hydratácie a regenerácie. Dokonca aj niekoľkokrát denne, ak je slnečné žiarenie príliš silné. Okrem hydratácie pokožky pomocou telového mlieka by ste však nemali zabúdať ani na prísun dostatočného množstva tekutín zvonka. Teda pravidelný pitný režim.

Aké telové mlieko po opaľovaní si vybrať? Tu sú naše 3 tipy.

Záleží to hlavne od typu pokožky, o ktorú sa chcete starať. V ponuke sú hydratačné krémy určené skôr pre citlivejšiu pokožku, pre pokožku, ktorá často schne, či na mastnú pokožku. Existujú však aj krémy, ktoré sú určené pre všetky typy pleti a pritom dokážu zabezpečiť dostatok výživných látok a hydratáciu pokožky bez jej poškodenia. Práve do tejto skupiny patria aj produkty solárnej kozmetiky Devoted Creationsako je hydratačné telové mlieko Bourbon & Honeyči Sugar & Suede

Bourbon & Honey

Už zo samotného názvu vyplýva, že v jeho zložení môžeme nájsť zdravý medík. Vďaka vysokej hladine antioxidantov, ktoré med obsahuje, dokáže efektívne znižovať príznaky starnutia, zjemňuje a zároveň čistí pokožku. Pritom mu pomáha aj výťažok z bavlny, ktorý má na pokožku podobné účinky. Pevnosť a pružnosť pokožky vám po opálení vrátia účinné výťažky z ryže a raže. Výťažok z ibišteka zároveň, podobne ako výťažok z ryže, vašu pokožku po opálení upokojí, zníži začervenanie aj prípadný opuch kože.

Pre samotnú hydratáciu pokožky po opaľovaní obsahuje hydratačný krém Bourbon & Honey tamanový olej a vitamín C. Tieto dve látky sú mimoriadne účinné pri hydratácii pokožky. Osobitne tamanový olej zmierňuje vrásky, pomáha predchádzať pigmentovým škvrnám a optimálne zvlhčuje suchú pokožku, pre ktorú bol doslova stvorený. Príjemná vôňa medu v kombinácii s arómou bourbonu je už len doplnkom kvalitného hydratačného krému po opaľovaní. Ten sa jednoducho nanáša a rýchlo a efektívne vstrebáva do pokožky, vďaka čomu sa nemusíte obávať nepríjemnej lepkavosti ani mastnej kože.

Sugar & Suede

sugar suedeAk chcete mať zaručenú hydratáciu kože každý deň, môže byť pre vás vhodné práve  hydratačné telové mlieko Sugar & Suede. Zaručí vám totiž 24-hodinovú hydratáciu a výživu pokožky a má výhodu v tom, že je hypoalergénne a teda vhodné aj pre citlivejšiu pokožku. Extrakty z ibišteka, bavlny a vanilky pomáhajú pokožku po opálení vyčistiť, znovu zjemniť a upokojiť. Pevnosť pokožky a jej hydratáciu obnoví vitamín C, kokosové maslo a biela breza. Stačí pritom krém jednoducho naniesť na miesto a rozotrieť. Rýchle vstrebanie zmesi do pokožky efektívne zabráni vytvoreniu mastnej vrstvy či pocitu lepkavosti na pokožke.

Platinum Indulgence

Platinum Inteligence

Oblečte sa do tej najjemnejšej hodvábne mäkkej pokožky, akú si len dokážete predstaviť. Platinum Indulgence vďaka výťažkom z hodvábu a silikónovej emulzii dokáže plne rehydratovať a zjemniť vašu pokožku. Je pritom vhodný nielen pre obnovenie hydratácie po opaľovaní, ale napríklad aj na každodenné použitie po sprchovaní.  Jednoduchým nanesením a rozotrením hydratačného krému dosiahnete rýchle vstrebávanie účinných látok.

Silikónová formula s hodvábnymi extraktami intenzívne hydratuje vašu pokožku, zatiaľ čo ju kakao s bambuckým maslom vyživuje a ošetruje. K tomu sa pridáva aj ALA Technológia ™ v spojení s exotickými olejmi a extraktmi na zvrátenie príznakov starnutia. 

Vaša pokožka sa vám za toto rozmaznávanie určite odvďačí. Používajte Platinum Indulgence denne a už po krátkom čase pocítite, ako sa vaša pokožka po opaľovaní zjemňuje a pritom je stále pevná a pružná. Ani časté sprchovanie počas horúcich letných dní, ani časté opaľovanie na slnku, či v soláriu, vám už pokožku nevysušia a neuvidíte ani malé vrásky, ktoré sú pre suchú pokožku bežné.

Zabudnite na suchú zvráskavenú pokožku po dlhom opaľovaní. Doprajte jej starostlivosť, akú si zaslúži, použitím hydratačných krémov po opaľovaní. Výsledný efekt sa vám bude určite páčiť, pretože vaša pokožka zostane dlhý čas pekne opálená a pritom zdravá. Nezabúdajte však, že všetkého veľa škodí. Takže to ani s opaľovaním nepreháňajte. Príliš dlhý čas na silnom slnku vašej pokožke skôr uškodí, ako pomôže. Spálenú pokožku nechce zrejme nikto z nás. 

Veľkoobchod solárnej kozmetiky

Staňte sa našim partnerom a nakupujte solárnu kozmetiku Tannymaxx a Devoted Creations za veľkoobchodné ceny. Zaregistrujte sa v našom e-shope a pridelíme vám veľkoobchodné zľavy.

Registrovať sa môžete TU.

Ergoline kozmetika
error:

MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY ?

máte záujem o solárium ?